İç Çamaşırı Modası Değişimi

Travesti bayanlar iç çamaşır konusunda çok hassas lardır. Kendilerini daha özel hissetmeleri açısından iç çamaşırı seçimi travestiler için çok önemlidir.

Travesti İç Çamaşırı Modası

Kullanılmaya ilk başlandığı zamanlarda sadece rahatlık için yapılmış olsa da günümüzde artık dış giyim kadar önemli bir hale gelmiştir. Tabi ki de yıllar içerisinde moda olmuştur.

İç Çamaşırı Modasının Doğuşu

Kadınların iç çamaşırı giymeleri ilk olarak Antik Mısır döneminde başlamıştır. O zamanın imkanları doğrultusunda rahatlık için bazı şekillerde iç çamaşırları yapmışlardır.

Sütyen Modasının Değişimi

İlk başta İngiltere’de 1866 yılında metal bir tel ve ipek kumaşlardan yapılıp tasarlanmaya başlanmıştır. 2. Dünya savaşı sonrası büyük bir değişime uğrayıp ‘bullet’ tipi sütyenler çıkmıştır. Bunun sebebi ise kadınların kendilerini koruma ihtiyacından ortaya çıkmıştır. Üçgen prizma şeklinde olan bu sütyenler göğüsleri dik de gösteriyordu.

İç Çamaşırı Modasının Gelişimi

60’lı yıllardan sonra sinema ve tiyatro alanlarının gelişmesi ile marka tanıtımı modeller tarafından yapılmaya başlanmıştır. Bu sayede dergi kapaklarında açık ve net şekilde ulaşılabiliyordu. Bu dönemlerde iç çamaşırları sadece zorunluluk olmadı ve moda haline geldi. Danteller ile süslenmiş iç çamaşırları, jartiyer takımları, büstiyerler ve daha fazla tasarımlar art arda ortaya çıkmaya başlamış ve dikkatleri çekmeyi başarmıştı. 80’li yılların sonuna doğru hayatımıza göğüsleri olduğundan çok daha büyük gösterme modası hayatımıza girmişti. Göğüsleri olduğundan çok daha büyük göstermek için bu yönde özel tasarımlar ve dolgulu sütyenler ortaya çıkmıştır.

Victoria’s Secret:

Her yıl bir önce ki yıldan daha gösterişli bir defile şovuyla karşımıza çıkan marka iç çamaşırı modasında dünyada bir devrim yaratmıştır. Sanki bir moda evi gibi çalışan bu marka her yıl farklı bir koleksiyon tasarlayarak karşımıza çıkmaktadır. Dünyanın en ünlü modelleri ile çalışan bu marka iç çamaşırı modasının yanı sıra tüm kategorilerde faaliyet içerisinde ki en iyi markalardan biri olarak da gösterilmektedir. İstanbul travestileri bu markaya çok önem vermektedirler ve asla bu markadan vazgeçemezler.

Bayanlarda olduğu gibi travesti camiası iç giyime çok önem verir kendilerini her zaman güzel hissetmelerini sağlamaktadır. İç çamaşırı seçimi onlar için ayrı bir tutkudan ziyade vazgeçilmezleri arasında yer almaktadır.

error: Content is protected !!
Bursa Travestileri istanbul travestileri