Travestiler Burun Estetiği Olmak mı İstiyorsunuz? O Zaman Bu İçeriği Okumalısınız.

Burun estetiği, uzun yıllardır burnunun şeklinden memnun olmayan erkekler ve travestilerde uygulanmakta. Yanı sıra burun düzeltme operasyonları da teknolojinin el verdiği ölçilerde gelişmekte. Özellikle bu yöntemler arasında günümüzde ağrı, acı ,sızı ve kesi olmayan tekniklerden Rinoplasti yöntemi sıklıkla uygulanmaktadır.

Rinoplasti Uygulamaları Nasıl Yapılır?

Rinoplasti uygulamalarında; burun düzleştirme işlemleri, küçültültme – büyütme operasyonları yapılabilir. Burun ucu restorasyonu (kalkıklık), burun kemeri eğrilikleri düzeltilebilir. Bu işleme geçilmeden operatör, hastanın burun iskeletini oluşturan yapıları en iyi şekidle analiz eder. Sonrasında hastayla konsültasyon yapılarak istenen form uygulanır. Burun; yumuşak doku, deri, kıkırdak ve kemik dokusundan oluşurken, nurun kökü birbirine çatı formunda kenetlenmiş iki kemikle bağlıdır. Oldukça sert ve sağlam olan bu nokta devamında yerini kıkırdaklara bırakır. Burnun bu kısmı daha hassas ve yumuşaktır.

Rinoplasti Kimlere Uygulanır?

Burun estetiği yaptırmak isteyenlerin bu istemi farklı sebeplerden doğabilir. Rinoplasti uygulaması operasyonu kozmetik ya da fonksiyonel amaçlı yapılabilir. Rinoplasti sayesinde soluk alma problemleri bile giderilebilmektedir. Kozmetik sebepler arasındaysa ; septum deviasyonu, burun kemeri tümsekleri ,burunda yer alan çukurlaşmalar, geniş ve dar burun yapısı yer almakta. Bu sebepler her ne olursa olsun hastaların operasyon öncesi gerçekçi bir beklentiye sahip olmaları ve yüz tipinde uyumlu burun formunda karar kılmaları önemlidir.

error: Content is protected !!
Bursa Travestileri istanbul travestileri